HİZMETLERİMİZ

Neler Yapıyoruz

Teknoloji Hizmetlerimizdeki ’temel hedefimiz, farklı sektörlerden müşterilerimize destek vermek ve hedeflerine ulaşmada ihtiyaçları olan teknolojik çözümleri zamanında ve rekabetçi bütçeler ile sunabilmektir.

Böylelikle, çözüm ve hizmetlerimiz ile müşterilerimizin marka değerini arttırır ve sürdürülebilir performans ve kârlılıklarına zemin hazırlarız.

Değişmeyen değerlerimiz ve sürekli yenilenen heyecanımızla daima yarına hazırız..

Bulut Hizmetleri

 

Sanal Makine – Sanal Veri Merkezi – Veri Depolama

Bulut hizmetleri ile bulunduğunuz konumda herhangi bir platforma, yazılıma ya da servis altyapısına gerek duymadan uygulamalarınızı kullanabilirsiniz.

Grid Telekom’un sunduğu bulut hizmetleri ile sunucularınızı etkin ve verimli bir şekilde kullanıp, sunucularınızı sanal veri merkezimizde barındırıp yönetebilir ve verilerinizi otomatik olarak yedekleyebilirsiniz.

 

Sanal Makine 

Sanal makine ve uygulamaları bulut hizmetlerinin ana bileşenleridir. Endüstri standardı haline gelen sanal makineler donanımı tek bir noktaya soyutlayabilmekte ve fiziksel bir sunucuya bağlı kalmadan kurulumların yapılmasını ve uygulanmasını sağlamaktadır. Bu sayede kullanıcıların veri yığınlarını birbirlerinden ayrı olarak tutulmaktadır.

Grid Telekom’un sunduğu sanal makine hizmeti işletmelerin ihtiyaç duyduğu hızda ölçeklendirilebilir bilgi işlem altyapısına sahip olmalarını sağlamaktadır.

Sanal Veri Merkezi

Sanallaştırma bilgi altyapınızın esneklik ve verimlilik seviyesini artıran bir hizmettir. Grid Telekom sunucunuzu ve işletmenizin devamlılığı için gereken ihtiyaçlarınızı deneyim ve size sunduğu servisleriyle yönetmeniz, planlamanız ve uygulamanız için olanak sağlar.

Sanal veri merkezleri veri merkezi altyapısını kullanarak, kendi donanımınız ile internete erişim sağladığınız yapılardır. Grid Telekom sanal veri merkezi hizmeti işletmelerin talep ettiği IP adresi, teknik destek, internet altyapısı ve lisans ihtiyaçlarını sağlamak amacıyla müşterilere sunulmaktadır. Sanal veri merkezi hizmeti ile her çeşit network bileşeni veri merkezimizde barındırılabilmektedir.

Sanal veri merkezi hizmetimiz ile işletmenize ait sunucularınızı veri merkezimizde barındırabilir ve yönetebilirsiniz. Hizmet ile ilgili yeterli bilginiz yok ise firmamızdan teknik destek alabilirsiniz.

 

Veri Depolama 

Elektronik ortamda bulunan verilerinizin güvenliği, erişilebilirliği ve bütünlüğü işletmenizin sürdürebilirliği açısından büyük önem teşkil etmektedir. Bu nedenle firmanıza ait verilerin korunması ve yedeklenmesi gerekmektedir.

Veri depolama hizmeti sunucularınız üzerinde yer alan verilerin belirlenen periyodlarda ve istenilen şekilde otomatik olarak yedeklenmesi işlemidir. Grid Telekom’un sağladığı bu yapıda hız ve performans gereksinimleriniz, verilerinizin güvenliği ve işletim sistemleriniz arasındaki uyumluluk göz önünde bulundurularak verileriniz depolanmaktadır.

 

Ağ Çözümleri

Ağ yönetimi ve güvenliğin , personel desteğine ihtiyaç duymaksızın kendi kararlarını verebilen dinamik sistem ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Büyüyen ve gittikçe karmaşıklaşan veri merkezlerinde performans yönetimi de diğer önemli konulardan biridir. Dağıtık mimari yapıda çalışan kurumların ve kullanıcıların, ağ yapılarında çalıştıkları uygulamalarda karşılaştıkları sorunları aldığımız projelerde sürekli görmekteyiz.

Saya Bilişim Teknolojileri olarak, En yeni ve hızlı kurumsal çözümler oluşturarak, ağ bileşenleri de bu teknolojik gelişmelere paralel ilerleme göstererek esnek ve kolay yönetilebilir hale gelmekteyiz.

 

Masaüstü Çözümleri

Saya Bilişim Teknolojileri olarak, Marka bağımsız ancak OEM olmayan çözümler ile hem servis hemde süreklilik açısından müşterilerimize kurumsal çözümler sunuyoruz. Müşterilerimiz için masaüstü sistemlerde yerinde garanti olan sistemleri tercih ederek, ürünlerin firma dışarısına çıkmadan, firma içerisinde onarımını sağlıyoruz.

Bir çok proje ve tasarım yapan işletmelerde çoklu ekran kullanımı, verimliliğini bir o kadar arttırmaktadır. Çizim ve tasarım programlarının en performanslı çalıştığı workstation masaüstü sistemlerin kurulumunda, Saya Bilişim Teknolojileri olarak bir çok proje gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

 

Kurumsal Ağ Çözümleri

Yapısal kablolama hizmetlerinden başlayıp, güvenlik ve yedeklilik çözümlerini içeren en üst seviye network topolojilerinin kurulumuna kadar varan geniş bir yelpazede network çözümleri sunmaktayız.

 • Yapısal kablolama çözümleri
 • Fiberoptik kablolama çözümleri
 • Verimerkezi altyapı çözümleri
 • Ipv6 süreç danışmanlığı ve uygulama çözümleri
 • Ağ güvenliği çözümleri
 • Ağ güvenliği test ( penetration test )çözümleri
 • Kullanıcı doğrulama çözümleri
 • Kablosuz ağ çözümleri
 • Ağ izleme ve raporlama çözümleri

 

Lisanslama Çözümleri

Firmamız lisanslama konusunda gerçek ihtiyacınıza yönelik çözümleri sunmayı ve satın almış olduğunuz lisansları gerçek anlamda sizlere kullandırmayı hedeflemektedir. Lisanslama konusunda farklı lisanslama modelleri ve bunlarla ilişkili farklı ödeme alternatifleri sunmaktayız. Lisanslama yatırımı yapmadan önce firmamızdan danışmanlık alabilirsiniz.

Kurumsal İş Çözümleri

Firmanızın gerçek ihtiyacına yönelik, doğru planlanmış, süreçleri doğru analiz edilmiş, standarize projeler sunmaktayız. Bunu sağlarken temsil ettiğimiz iş ortaklarımızın ürünleriyle, ihtiyacınıza özel anahtar teslimi projelerle hizmet sunmaktayız.

Ağ Tabanlı Kamera Çözümleri

Firmamız kurumsal kamera ihtiyaçlarınız için ağ tabanlı kamera, kayıt çözümleri ve bunlarla entegre çalışabilen “ image processing” bazlı akıllı görüntü işleme çözümleri sunmaktadır.

Satın Alma Süreç Danışmanlığı Çözümleri

Bilgi sistemlerinin ihtiyacı olabilecek tüm ürün ve çözümleri sağlamakta ve birbirine entegre etmekteyiz. Bunu sağlarken öncelikli olarak piyasadaki tüm yenilik ve gelişmeleri takip etmekteyiz. Satın alma süreçlerinizde ihtiyacınıza yönelik ürün ve hizmetleri sunarken alternatif ürün ve hizmetleri de sizin adınıza inceleyebilir, rekabet analizleri çıkartabilir, satın alma dökümanları hazırlayabiliriz. Sürecin içinde size sunulan ürün ve hizmetleri doğru analiz edebilmeniz için danışmanlık hizmetleri sağlamaktayız. Firmamızdan temin edebileceğiniz tüm ürünler için, alternatif finansal çözümler ve operasyonel kiralama alternatifleri sunmaktayız.

Yetkili Servis Hizmetleri

Firmamız uzun süredir “ HP ” markasının İstanbul bölgesinde hizmet veren tek “ Yetkili Servis Sağlayıcısı ”dır. HP’nin 2012 yılında başlatmış olduğu “ Service ONE “ programına dahil olup bu program dahilinde en üst seviye “ Expert ONE “ servis ünvanına sahiptir. (Bunu lenovo veya diğerleri gibide değiştirebilirsin)

Bu servis seviyesi sayesinde firmamız HP markası adına altındaki tüm kurumsal ürünlere satış sonrasında yetkili servis hizmet sunmaktadır. Ayrıca sadece bu servis seviyesine sahip firmalara verilen kurulum yetkisinede sahiptir. Bu yetki sayesinde firmamız HP adına sunucu, disk üniteleri, kurumsal ağ ürünleri gibi sistem ürünlerini kurabilmektedir.
Firmamız bu servis seviyesine sahip Türkiye’deki 3 firmadan biri olup Anadolu’da bu seviyeye sahip tek firmadır.
Firmamız ‘’NetApp’’ markalı veri depolama ürünlerinin de ‘’Yetkili Servis Sağlayıcı’’ ünvanına sahip iş ortağıdır. NetApp veri depolama ürünlerine satış sonrasında yetkili kurulum ve servis hizmetlerini verebilmektedir.

 

 • 24×7 BT Acil Yardım Masası
 • API Bağlantı & Güvenliği
 • 24×7 Sistem Monitoring​
 • Network Teknik Desteği​
 • ​IT Alt Yapı Desteği
 • Server Teknik Desteği​
 • Firewall ​& VPN Yönetimi
 • Donanım & Yazılım Analizi
 • Dış Kaynak Kullanımı (Outsourcing)

Günümüz ekonomik koşullarında firmalar toplam sahip olma maliyetlerini düşürme ve mevcut kaynakla verimliliklerini arttırma yönündeki çalışmalarına ivme kazandırıyorlar. Bu süreç içeresinde firmalar ana faaliyet konularına yoğunlaşırken faaliyet konusu dışında kalan alanlarda işi konsolide edecek firma arayışına giriyorlar. Bilişim sektörü; hızlı gelişen, dinamik yapılı, bir çok uzmanlık alanını içinde bulundurması sebebiyle dış kaynak personel kullanımında (outsourcing) en çok tercih edilen sektörlerden biri haline geliyor.

Günümüzde KOBI olarak adlandırılan küçük ve orta ölçekteki birçok firmada, bilgi işlem departmanı veya personeli dahi bulunmamaktadır. Bu departman ile alakalı iş takiplerini, firma bünyesinde çalışan, diğer departman personelleri yürütmek zorunda kalmaktadır. Bu yaklaşım, firmanın herhangi bir bilgi işlem stratejisinin olmamasına ve ileride bu yapıyı kontrol edemeyecek hale gelip, ciddi sorunlar oluşmasına sebebiyet verdiği gözlenmektedir.

Şirketlerin yapısına göre, bu dış kaynak personel kullanımı, esnek bir şekilde, belirli gün ve saatler çerçevesinde planlanabilir.

Dış Kaynak Personel Kullanımının (Outsourcing) Faydaları:

Dışarıdan işbölümünü üstlenmiş firmalar, kendi uzmanlık alanındaki profesyonel bakış açıları nedeniyle, destek verdikleri firmanın göremedikleri ya da ilgilenemedikleri alanlara zaman kaybetmeden müdahale edebilirler ve ileride çıkabilecek sorunları önleyerek iş etkinliğini maksimuma çıkarabilirler.
Süreli ve proje hedeflerine odaklı işe alım yapılabilir.
Uzman personel kaynağını seçme ve kullanma imkânı sunar.
Operasyonel verimlilik, yani firmanın ana faaliyet alanlarına yoğunlaşması sağlanmış olur.
İş maliyetlerinin düşürülmesi, zaman kaybının önlenmesi sağlanır.
Projeleri kontrol altına alabilme imkânı sunar (zaman, maliyet, kalite).
Dağınık verilerin tek merkezde toplanmasını sağlanır.
Sözleşme sayesinde personelin çalışma süresi kesinleşir.
Personel performansından memnun kalınmaması durumunda risk taşımadan değişiklik yapılabilir.
Firmanın uygulama risklerinin paylaşılması sağlanır.
Kiralanan personelin fazla mesai, kıdem ve ihbar tazminatı gibi maliyetleri firmaya yansımaz.
· Hata sorumluluğunun paylaşılması sayesinde riskin azaltılması amaçlanmaktadır. Günümüzde bazı firmalar pahalı bile olsa dış kaynak kullanımı (Outsourcing) yapmakta ve bu sayede bir aksilik durumunda riskin minimuma indirgenmesini sağlamış olmaktadırlar

 

Servis Hizmet Çeşitleri:

 • Yerinde Çağrı başı Servis Destek Hizmeti
 • Uzak Masaüstü Servis Destek HizmetiKurumsal Destek Hizmet Çeşitleri:
 • 5×8 Kontrat Bazlı Bakım & Destek Hizmeti.
 • 6×12 Kontrat Bazlı Bakım & Destek Hizmeti.
 • 7×24 Kontrat Bazlı Bakım & Destek Hizmeti.
 • Proje Bazlı Bakım & Destek Hizmeti.
 • Özel Hizmet Anlaşmalarına (E-Ticaret Yönetim, Websitesi Yönetim, E-Posta Yönetimi, SEO Çalışmaları) göre yapılan Kontratlı Bakım & Destek Hizmeti

 

Kurumsal Donanım Satışı

SAYA Bilgi Teknolojileri Danışmanlık ve Kiralama Hizmetleri, kurulduğu günden günümüze değin gerek resmi kurumların gerekse de orta ve büyük ölçekli firmaların, donanım ve yazılım ihtiyaçlarını karşılayan, müşteri odaklı projeleri ile çözümler üreten bir teknoloji ve danışmanlık firmasıdır.
Kurumların kimlik ve vizyonlarına uygun her türlü teknolojik ürünleri doğrudan Ana Distribitör depolarından uygun koşullar da tedarik etmeyi hedefler.
Arena, Armada, Index, Penta, Neotech, Neteks, Data Gate, Metro Elektronik, Logosoft, Boğaziçi Bilgisayar gibi Türkiye’nin önemli distribitör ve dağıtıcı firmalarının Kurumsal İş Ortaklığını yaparak son kullanıcı olan müşterilerine oldukça geniş bir yelpazede ürünler ile satış ve satış sonrası hizmetler sunmaktadır.

Kurumsal Donanım Satış Yelpazemiz:

 • Server Bilgisayarlar (Sunucu)
 • Masaüstü ve Taşınabilir Bilgisayarlar
 • Ağ Ürünleri
 • Güvenlik Ürünleri
 • OEM & Çevre Birimleri
 • Ofis & Tüketim Ürünleri
 • Baskı Çözümleri
 • Barkod Ürünleri
 • Tüketici Elektroniği
 • Server Kabinleri

 

Kablolu-Kablosuz ve Laser Optik Ağlar

AVROSiS Bilgi Teknolojileri Danışmanlık ve Kiralama Hizmetleri, ağ çözümleri konusunda uzmanlaşmış ve yetkinlik kazanmış personeli ile müşterilerinin ihtiyaçlarını analiz ettikten sonra makul maliyetler ile projeler üretir.

Kablolu Ağ Çözümlerimiz:

Dell, HP, Huawei, Cisco ve Alcatel-Lucent gibi endüstriyel network markaların da satış öncesi ve satış sonrası etkin destek ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kablosuz Ağ Çözümlerimiz:

Kablosuz ağ çözümleri konusun da danışmanlık hizmetimizin yanısıra sinyal kalite ölçümü, kablosuz ağ kurulum ve bakım hizmetleri konuların da güvenlikli çözümler sunmaktadır.

Laser Optik Ağ Çözümlerimiz:

Kablo çekmenin zor olduğu binalar arasında noktadan noktaya Laser Optik kullanılarak 10 Gbps hızına kadar çıkabilen karasal bir ağ oluşturulabilir.
Mesafeye göre değişik hızlar da Laser Optik çözümler kullanılmaktadır.

Veri Depolama

Müşterilerimizin ONLINE ve OFFLINE olmak üzere verilerin depolanmasın da sistemin kurulumu, desteği ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlandırmaktayız.

Verilerin Depolanmasın da kullanılan yazılım çözümlerimizden bazıları şunlardır:

 • Microsoft DPM
 • Acronis Microsoft Exchange-Backup & Recovery-Snap Deploy
 • Symantec NetBackup-Backup Exec-Enterprise Vault
 • HP DataProtector
 • BackupAssist
 • ArcServe
 • Veeam Backup & Replication
 • EMC Legato-Networker

İşletmelerdeki sunucuların ve büyük verilerin Yedekleme-Arşivleme çözümlerimiz de kullanmakta olduğumuz teyp otomasyon türleri şunlardır:

 • LTO (Linear Tape Open) Teknolojisi
 • DLT (Digital Linear Tape) Teknolojisi
 • DDS (Digital Data Storage) Teknolojisi

SAYA Bilgi Teknolojileri ve Kiralama Hizmetleri , Veri Depolama süreçlerinin kesintisiz ilerlemesini ve yönetilebilir hale gelmesinde profesyonel çözümler üretir.

 

Kurumsal Bakım Anlaşması

SAYA Bilgi Teknolojileri ile kurumsal bakım anlaşma sürecinde belirli periyotlarda eksiklerin tamamlanması arızaların giderilmesi ve yeni çözümler üretilmesi için bakım ve onarım hizmeti vermektedir.

Teknik Personel Bulundurma

Farklı uzmanlık gerektiren talepler, bulundurulan teknik uzman tarafımızdan desteklenerek veya merkezimizdeki teknik uzmanlar tarafından karşılanmaktadır. Böylelikle firmanın birden fazla personel bulundurmasını ortadan kaldırmaktayız.

Güvenlik Çözümlerimiz

Sisteminizin maruz kalabileceği tehtitleri önceden görerek iç ve dış ağ bağlantılarınızda güvenli bir altyapıya sahip olabilmeniz için uzman kadrosu ile uçtan uca analiz, danışmanlık hizmeti ve çözüm önerileri sunmaktayız.

Ağ Çözümleri

Kablolu veya Kablosuz firmanız özelinde ağ çözümleri ve bunların yönetilme hizmeti sunmaktayız.

Veri Kurtarma

Kaybolmuş verilerinizin yeniden geri getirilme hizmeti ve bu sorunları yaşamamanız için firmaya özel yedekleme sistemleri geliştirmekteyiz.

Bulut Hizmetleri

Firmanızın bulut ortamında daha hızlı ve güvenli çalışmanızı sağlayacak çözümler sunmaktayız.